Anne Tauber-Lisa Mitterbauer 2e en sterk optreden in Algarve Bike Challenge
De eerste etappe na de proloog stond vandaag op het programma in de Algarve Bike Challenge. De start was op zijn minst een beetje chaotisch en werd ruim 4 uur uitgesteld IVM de vele en zware regenval. Ook enkele zeer slechte stukken waren uit het parcours gehaald. Dit alles hield het Habitat duo Anne Tauber-Lisa Mitterbauer niet van een tweede plaats weg.

Mooi en die tweede plaats is een solide basis om morgen die tweede plek te verdedigen. Anne Tauber rijd samen met Lisa een sterke wedstrijd, als duo rijden is niet altijd eenvoudig.
“De laatste meters naar de finish waren vooral zwaar voor Lisa Mitterbauer, die kwam volledig uitgewoond over de streep. Tauber en Mitterbauer reden na de laatste bevoorrading nog een gat van een minuut dicht naar de beide koploopsters maar doordat bij Mitterbauer langzaam het kaarsje uitging moesten ze die weer laten gaan”
Alice Pirard-Kristien Achten doen het met een vijfde plaats niet verkeerd. Morgen is er hopelijk voor deze twee toppers uit België nog een dag om te verbeteren.
Frans Claes-Joris Massaer hebben zich ook een zeer sterke positie aangemeten richting morgen. Voor Joris en Frans ook een tweede plaats in deze goed bezette wedstrijd. Morgen rijden Frans en Joris in de leiderstrui. Mooie opsteker voor dit Belgische gelegenheids duo, onderstaand het commentaar van Frans.
“De start van de rit werd verlaat en daardoor was het parcours terug behoorlijk droog en goed berijdbaar. Na een lange start met een heel grote groep nerveuze renners trokken we meteen alle registers open en na 50 minuten reden we samen aan de leiding met Beemer-Panhuyzen. De achtervolgers waren echter nooit veraf en aan bevoorrading 2 was alles te herdoen. Het laatste uur kregen vele teams het lastig en onder andere Federspiel moest de rol lossen. Wij reden constant bij de eerste 3 en de laatste 3 km bleven we nog over met Team Simplon. Finaal werden we in de sprint geklopt maar we houden er wel de leiderstrui aan over! Zeer tevreden en vol hoop voor de rit van morgen dus”
Joris en Frans in de leiderstrui na vandaag.
Kevin Panhuyzen-Frank Beemer van team Habitat staan vandaag op de 6e plaats, verdienstelijk en richting morgen nog plaats voor verbetering.
“Bij de mannen reden Kevin Panhuyzen en Frank Beemer de hele wedstrijd mee aan de leiding. Het eerste uur was Beemer de sterkste van het Habitat duo maar naarmate de wedstrijd vorderde was het zijn Belgische compagnon die steeds makkelijker begon te rijden. ,,Ik heb altijd moeite om te eten tijdens zo’n lange wedstrijd”, verklaarde Beemer. ,,Het was niet eens zo dat ik verzuurde maar ik was gewoon helemaal leeg op het eind.” Een podiumplaats, net als bij de vrouwen, zat er dus vandaag net niet in”
Robbert de Nijs-Marc de Maar van Mtb team Grinta staan vandaag op plaats 11. De etappe ging vandaag niet geheel volgens wat er werd gewenst.
Pech heeft een beter uitslag een beetje vergald. Een slechte patroon en een plug die niet mee wilden werken. Binnenband op moeten pompen met een handpomp en dat duurt even wat langer. Het ging wel lekker eigenlijk en morgen een nieuwe kans.
Thom Bonder-Anne-Mark van der Vlag van NewcommIT-Claucke op plaats 14.
Tim Smeenge -Micha Gankema Mtb team Grinta op plaats 27.
Ruben Scheire-Rob van der Werf van Team Habitat op plaats 29 in het klassement.
Verzorgings team voor Grinta mtb team. Foto, Yvonne Gankema